Diş Bakımı

Zirkonyum diş fiyatları

Zirkonyum diş fiyatları. Diş hekimliği tedavilerinde kullanılan porselen yapısı gereği bir alt yapı malzemesine ihtiyaç duyar. Dayanıklılığını artırmak için uzun yıllardır kullanılan metal alt yapı malzemeleri estetik sorunları da beraberinde getiriyordu. Günümüzde porselen diş’e dayanıklılık vermek amacı ile geliştirilen alt yapı maddelerinden bir tanesi de zirkonyumdur.

Zirkonyum diş rengine yakın bir renk olması ışık karşısındaki reaksiyonunun doğal dişlere benzemesi gibi avantajları sebebiyle estetik diş hekimliği tedavilerinde sıklıkla kullanılıyor. Ayrıca doku dostu olması ve dişetleri çekilse bile kenarlarda metal görüntüsü oluşturmaması gibi avantajları da vardır.
Zirkonyum Diş Fiyatları

Zirkonyum diş fiyatları ; Zirkonyum diş fiyatları şehirler ve bölgelere göre çok farklılık göstermektedir. Tedavinin yapılacağı İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyük şehirlerdeki lüks semtlerde diğer bölgelere göre çok farklı fiyatlar söz konusudur. Bununla birlikte fiyat aralığı 150 – 300 euro civarında olmaktadır. Diş hekimleri odasının 2012 rehber tarifesinde zirkonyum diş fiyatları ile ilgili bir asgari limit yoktur. Bu 2012 asgari ücret tarifesine göre Tam seramik kron ( metal desteksiz porselen kuron ) ücreti olarak 477.14 tl, Porselen kuron ücretleri ise ( metal destekli porselen kuron ) 245.67 tl olarak belirlenmiştir.
Zirkonyum diş fiyatları 2013
Aşağıdaki illerde geçerli olan ve diş hekimleri odası tarafından yayınlanan rehber tarifeye göre diş fiyatları şu şekildedir.
ANKARA, ANTALYA, AYDIN, BALIKESİR*, BURSA, ÇANAKKALE, EDİRNE, GAZİANTEP, İSTANBUL*,
İZMİR, KAYSERİ, KIRKLARELİ, KOCAELİ, KONYA, MANİSA, MUĞLA*, TRABZON İLLERİNDE
DİŞHEKİMLERİNİN UYGULAYACAKLARI AĞIZ DİŞ SAĞLIĞI MUAYENE VE TEDAVİ ÜCRETLERİ REHBER TARİFESİ
Zirkonyum için kesin bir fiyat belirtilmemekle birlikte Tam Seramik Kuron (Metal Desteksiz) KDV dahil fiyatı 515,32 TL olarak yayınlanmıştır. Bunun altında ve üstünde fiyatlar ile karşılaşmanız olasıdır. Ancak fikir vermesi açısından ortalama bir fiyat olarak değerlendirebilirsiniz.
Aynı tarifede porselen diş fiyatı ( Metal destekli porselen ) Veneer Kuron * (Seramik) KDV dahil olarak 265,32 Tl dir.

Zirkonyumun diş ve Avantajları

Estetik diş tedavilerinde sağladığı avantajlar olan alttan metal rengi yansımaması, allerjik olmaması, dişeti kenarlarında koyu gölge oluşturmaması ve hepsinden önemlisi ışık geçirgenliği sebebiyle doğal dişlere yakın bir estetiği yakalayabilmesi zirkonyum dişleri günümüzde çok tercih edilen bir uygulama haline getirmiştir. Metal destekli porselen kronlara yakın bir dayanıklığa sahip olması zirkonyumun arka grup köprülerde de tercih edilmesine sebep olur.

Bazı İmplant firmaları hem dental implantlarında hem de implantın üst parçası olan abutment ‘larda zirkonyum kullanmaya başlamışlardır. Benzer şekilde ortodonti alanında da zirkonyum braketler üretilmiştir. İzmir, İstanbul ve Ankara’da zirkonyum diş üreten laboratuar sayısının artması da zirkonyum diş fiyatlarının ucuzlamış olmasında önemli bir etkendir. Cad – Cam teknolojisi ile üretilen zirkonyum dişler bilgisayar yardımı ile ajuste edildiğinden yüksek hassasiyete sahip olmaktadır.

Kategori: Diş fiyatları

Benzer Konular

Diş implant fiyatları

Diş implant fiyatları

İmplant tedavi fiyatları önceki yıllara kıyasla oldukça makul seviyelere inmiş bulunmaktadır. Biz kullandığımız implantları yurt...

Yukarı