Diş Bakımı

Ortodonti tedavisi

Ortodonti diş bozuklukları ve rahatsızlıkları için uygulanan son dönem tedavi yöntemleri arasında yer almaktadır.Özellikle çene kapanması bozukluluğunda ve diş kaymalarında oldukça etkili bir yöntem olarak bilinmektedir.Dişlerinizin hem sağlıklı olması açısından,hem de güzel görünmesi açısından bu yöntem,sıklıkla tercih edilmektedir.Ortodonti tedavisini kullanarak yamuk halde bulunan dişlerinizi düzelttirebilirsiniz.Bu şekilde daha düz ve daha güzel dişlere sahip olabilirsiniz.Normalde dişleriniz bozuk bir yapıya sahip ise,yedikleriniz ve tükettikleriniz parçacıklar halinde dişlerinizin ya da diş etlerinizin arasına girebilir.

Bu şekilde değişik diş ve diş eti sorunlarıyla karşılaşmanız da mümkün hale gelecektir.Özellikle diş çürükleri ve ağız kokusu gibi rahatsızlıklar bunların başında gelmektedir.

Ortodonti tedavisinin sadece dişlerde değil,çenede de büyük etkisi vardır.Özellikle doğuştan çene kapanması sorunu yaşayan insanlar,yaşamları boyunca bu konuda büyük sıkıntı çekerler.Böylelikle dişlerinin yapısında da oynamalar ya da kaymalar meydana gelebilir.Dolayısıyla çenede olan bir sorun dişlere de geçmiş olur.Bu yüzden erken ve doğru tedavinin önemi burda birkez daha ortaya çıkmaktadır.Ortodonti tedavisi ile bu tür sorunlardan rahatlıkla kurtulma şansınız olacaktır.Ortodonti,halk arasında diş teli olarak da bilinmektedir. Dişlerin daha sağlam ve daha düzgün hale gelmesi için bu diş telinin düzenli olarak doktorun verdiği tarifle kullanılmalıdır.

Ortodonti,önemli bir tedavi yöntemidir ve dolayısıyla iyi bir uzman tarafından yapılmalıdır.Özensiz yapılan bir Ortodonti tedavisi dişlerin daha bozuk hale gelmesine neden olabileceği gibi farklı diş ve diş eti sorunlarına da ortam hazırlayabilir.

Ortodonti tedavisi ücretleri ne kadar ?

Ortodonti çarpıklık tedavisi fiyatları  doktor ve kullanılan diş teline göre değişkenlik göstermektedir. Ortalama bir fiyat söylemek gerekirse 2000- 3000 TL fiyat olduğu söylenebilir ancak  en kesin fiyat doktorunuza muayene olduktan sonra belli olacaktır.  Eğer klasik tel istemez, şeffaf  tel takılmasını istiyorsanız  bu  fiyat üzerine yaklaşık  900 – 1.500 TL eklenmesi gerekiyor.

Ortodonti tedavisini SGK – BAĞ-KUR  karşılıyor mu?

Yeni çıkan  sosyal  güvelik yasasına göre ortodontik tedavileri devlet SGK kapmasında karşılamaktadır. Devlet’in bu masrafları karşılıyabilmesi için  18 yaşından küçük olmanız gerekiyor. 18 yaşından büyük kişlerin ortodonti tedavisini kendi ceplerinden ödemesi gerekiyor.

Kategori: Diş estetiği

Benzer Konular

Estetik Diş Fiyatları

Estetik Diş Fiyatları

Güzellik kavramının bütünlüğü içinde en dikkat çeken noktalardan biri dişlerdir. Diş sağlığı ve diş estetiğini...

Diş Estetiğinin Fiyatları

Diş Estetiğinin Fiyatları

Estetik diş fiyatları sizin talepleriniz, bulunduğunuz merkezin teknolojik önderliği, diş hekimin becerisi ile birleştiğinde değişkenlik...

Diş Estetiği Fiyatları

Diş Estetiği Fiyatları

Diş estetiği denilen işlemler için belirli fiyat aralıkları belirlemek çok güç, çünkü hem yapılacak çalışmalar...

Protez ve Protetik Diş Tedavisi

Protez ve Protetik Diş Tedavisi

Diş hekimliğinin ana branşlarından biridir. Halk arasında porselen diş, kuron, köprü, çivi diş, implant diş...

Zirkonyum Kaplama Diş

Zirkonyum Kaplama Diş

Günümüzde insanların estetik ihtiyaçlarının ve beklentilerinin artması sonucunda, diş hekimliğinde estetik teknolojisi hızla gelişmektedir. Bunun...

Yazıya Yapılan Yorumlar

  1. başar diyor ki:

    bende ınsALLAH o tedavıden qeCeceqım sımdıden herkese acıL sıfaLar ve hayırLı oLmasını dıLerım . RABBIMIN İZNİYLE İNSALLAH :mad:

  2. yüksel zeytünlü diyor ki:

    ben 20 yaşındayım ve bu gün ssk ile ameliyat ve diş teli masraflarının ödenmeyeceğini öğrendim başka bir alternatif yok mu ? ben öğrenciyim ve özeldeki tedavinin masraflarını karşılayabilecek bir bütçem yok ve en yakın zamanda tedavi olmam lazım. bilgisi olanların bana ulaşmasını rica ediyorum

  3. necibiye diyor ki:

    ben 25 yaşındayım.yeni başladım tel tedavisine.geçen ay alt dişlerime takıldı,dün ise üste.şu an dişlerim baya ağrıyor.inşallah güzel bir sonuç alacağım.tedavi bana 3.5 binlira ya mal oldu.18 yaşından küçüklere sigorta karşılanıyor.özel en iyisi bence.

Yukarı