Diş Bakımı

Ortodonti diş teli tedavi fiyatları

Diş teli düzenli olmayan ve ağız yapısına zarar veren dişlerin düzene girmesini sağlayan bir aparattır. Ömür boyu ağız ve diş bozukluğu yaşamak ve sağlam dişlerinizi çektirmek zorunda değilsiniz. Hatta çok gerekli olmadıkça protez bile yaptırmayınız. Daha sağlıklı ve tedavisi daha kolay olan tel tedavisi ile daha düzenli dişlere sahip olabilirsiniz. Bu diş teli dişlerin görünen düzeyine ya da ağız boşluğu tarafına uygulanır.

Diş teli nedir

Yapısal bozukluğu nedeniyle sağlam olan dişlerinizi çektirmek zorunda değilsiniz. Diş doktorunuzun yardımı ile tel taktırıp, çarpık dişlerinizi ağzınıza göre düzenli hale getirebilmek oldukça kolay ve mümkündür. Dişsel düzeltmelerde yaş sorun değildir ve tedavisi oldukça kolaydır.

Diş telleri sayesinde dişler arasındaki boşluklardan, birbirini iten dişlerden, kırık dişlerden ve ısırma bozukluklarından kolaylıkla kurtulabilirsiniz. Diş telleri kullanımı için ortodonti uzmanı ilk önce dişlerinize muayene edecek, kemik yapınıza kadar inceleyip röntgenini alacaktır. Böylelikle size uygun telleri kullanıp gerekli müdahaleyi yapacaktır. Ortodonti tedavisi 7-8 yaşları arasında başlamaktadır.

Erken kontrol ve gerekiyorsa tedavi ile çocuğun sağlıklı bir çene gelişimine ve dişlerinin düzgün sıralanmasına, dudak ve dil fonksiyonlarının düzelmesine ve böylelikle bireyin fiziksel ve ruhsal olarak sağlıklı bir gelişimine katkı sağlıyor. Erken tedavi her zaman avantaj olarak karşımıza çıkıyor.

Geç teşhis edilen diş sorunlarında daha farklı ve zahmetli tedaviler uygulanmaktadır. Diş telleri ile estetik ve psikolojik sorunları, diş eti kanamaları, şişliği, morluğu, ya da diş eti çekilmeleri, ağız kokusu gibi sorunları ortadan kaldırarak daha estetik ve hoş görünüm sunuyor.

Kategori: Diş teli

Benzer Konular

Diş Teli Tedavisi Ve Ortodonti Fiyatları

Diş Teli Tedavisi Ve Ortodonti Fiyatları

Ortodonti fiyatları Ortodonti fiyatları yapılan tedavinin niteliği, tedavinin yapıldığı il-ilçe ve tedavide kullanılan malzemeye/diş teline göre...

Diş Telleri

Diş Telleri

Bir insanın ağız yapısı çok farklıdır ve herkesin ağız yapısı birbirinden farklıdır. Bazıları bir veya...

Diş teli acı verir mi

Diş teli acı verir mi

Ortodonti Uzmanı Diş hekimi Kıvanç Cebesoy dişlerin görünümünü iyileştirmek için kullanılan yöntem olan diş teli...

Diş teli tedavisi

Diş teli tedavisi

Diş teli tedavisi dişlerdeki çapraşıklıkları, çene gelişim bozukluğu ve kapanışla ilgili problemleri düzelten bir diş...

Görünmeyen diş teli fiyatları

Görünmeyen diş teli fiyatları

Diş Telleri genelde hatalı ısırma ile yerinden kayan dişlerin düzeltilmesinde kullanılmaktadır. Ancak günümüz teknolojisinde devamlı...

Yukarı