Diş Bakımı

Lamine diş kaplama

Zamanla dişlerde oluşan başta sararma, kırılma, şekil bozuklukları gibi rahatsızlık verici durumların tedavisinde eğer diş beyazlatma yeterli olmuyorsa lamine diş sayesinde dişlerinizin düzgün ve bembeyaz olması sağlanmaktadır. Özellikle estetik amaçlı kullanılan yöntemde en çok ön dişlerdeki estetik bozuklukların giderilmesi amacı ile tedavi uygulanmaktadır.

Diş hekimi tarafından uygun görüldüğü takdirde yapılan lamine diş tıpkı normal dişlerinizmiş gibi görünür ve oldukça sağlam bir yapıya sahiptir. İnce ve yarı geçirgen bir madde olan lamine diş, özel bir yapıştırıcı madde ile dişlerinizin ön yüzeyine yapıştırılaran çok ince porselen yaprakçıklardır. Ağız ve diş yapısına çok uygun olması nedeniyle çok çabuk uyum sağlanır ve herhangi bir sorun teşkil etmez.

Aşırı derecede bozuk olmayan, cerrah müdahale gerektirmeyen durumlarda ve sararan dişlerin beyazlatılmasında laminate veneer ya da porselen lamina adı verilen bu yöntem uygulanabilir.

Araları açılmış dişlerde, kırık veya aşırı yıpranmış dişlerde, bir ölçüye kadar ortodonti tedavisinde ve sararan dişlerin beyazlatılmasında diş hekiminizin kontrolünde lamine diş tedavisi yaptırarak dişlerinizi düzeltebilirsiniz.

Lamine diş nasıl yapılır

Klinik ortamda uzman diş hekimi tarafından lamine diş tedavisinde öncelikle uygulanacak bölgenin ölçüleri, alınarak oraya uygun porselen lamina yapılmaya gönderilir. Aradan birkaç gün (hekime ve kliniğe göre değişmektedir) geçtikten sonra kalıba uygun lamina diş hazırlanır. Daha sonra porselen lamina hastanın ağzına özel yapıştırıcılar yardımıyla yapıştırılır. Böylelikle dişlerini tedavi ediliş olur. Dişleriniz için yaptırılan bu lamina diş ile eskiye nazaran daha estetik bir görünüme ve daha beyaz bir dişe kavuşabilirsiniz.

Benzer Konular

Diş Fiyatları

Diş Fiyatları

Diş tedavisi gereken durumlarda fiyat belirlemek istendiğinde işler zorlaşır. Çünkü yapılacak olan tedavinin içeriği, zaman...

Diş hassasiyetinin diş sızlaması

Diş hassasiyetinin diş sızlaması

Diş hassasiyeti sızlaması günümüzde asit erozyonu ve diş yüzeyindeki mine tabakasının bozulması gibi nedenlerle sık...

Diş Aşısı

Diş Aşısı

Diş hekimliği teknolojisi her geçen yıl birazcık daha ileriye gidiyor. Diş hekimliğinde dişlerle alakalı akla...

Hamilelikde diş saglıgı

Hamilelikde diş saglıgı

Diş sıhhati bütün yaşam süresince bir insan için mühim bir konu. Diğer taraftan kimi hususi...

Sağlıklı Dişler Hastalıkları Önlüyor

Sağlıklı Dişler Hastalıkları Önlüyor

Dişlerin sağlıklı ve bakımlı olması bir çok ciddi hastalığın önüne geçiyor. Başta mide ve bağırsak...

Yukarı