Buradasınız: Ana sayfa - Diş implantı - implantı devlet ssk karşılıyormu
 
 

implantı devlet ssk karşılıyormu

Sosyal Güvenlik Kurumu Sağlık Uygulama Tebliğinin 4.5.1.A maddesinin üçüncü fıkrasında ise“ 01/1/2011 tarihinden itibaren Kurumla sözleşmeli resmi sağlık kurumu veya kuruluşu tarafından yapılan protez tedavileri ile ilgili olarak yapılması gerekli görülen akrilik veya seramik veneer kron, hassas tutuculu kron, implant üstü kron v.b. metal destekli tek parça kron ve tek parça döküm kronlar ile alt-üst çene iskelet dökümünün, ilgili sözleşmeli resmi sağlık kurumu ve kuruluşu tarafından yapılması/ hizmet alımı ile sağlanması zorunludur. Bu tarihten itibaren söz konusu işlemlerin protez tedavisini yapan sağlık kurumu veya kuruluşu tarafından sağlanmaması ve hasta tarafından karşılanması halinde fatura bedeli hastaya ödenerek ilgili sağlık kurumu veya kuruluşundan mahsup edilir.” hükmünü içermektedir.

Bu hüküm uyarınca, 01/1/2011 tarihinden itibaren Kurumla sözleşmeli resmi sağlık kurumu veya kuruluşu tarafından yapılan protez tedavileri ile ilgili olarak yapılması gerekli görülen akrilik veya seramik veneer kron, hassas tutuculu kron, implant üstü kron v.b. metal destekli tek parça kron ve tek parça döküm kronlar ile alt-üst çene iskelet dökümünün, ilgili sözleşmeli resmi sağlık kurumu ve kuruluşu tarafından yapılması veya hizmet alımı ile sağlanması zorunlu olduğundan mağduriyet yaşanmaması için gerekli tedbirlerin alınması ve hizmet alımı yapacak kurumlarımızın 4734 sayılı Kamu İhale Kanunu ve ikincil mevzuat hükümleri ile Bakanlığımız düzenlemelerine riayet etmeleri gerekmektedir.

Sağlık Hizmetleri Fiyatlandırma Komisyonu’nun 19.10.2010 tarihli toplantısında; Sosyal Güvenlik Kurumu Sağlık Uygulama Tebliğinin “Kurum ile sözleşmeli resmi sağlık kurum ve kuruluşlarında yapılacak diş tedavileri” başlıklı 4.5.1.A maddesinin ikinci fıkrası uyarınca Kurumla sözleşmeli resmi sağlık kurumu tarafından yapılan protez tedavileri ile ilgili olarak yapılması gerekli görülen akrilik veya seramik veneer kron, hassas tutuculu kron, implant üstü kron v.b. metal destekli tek parça kron ve tek parça döküm kronlar ile alt-üst çene iskelet dökümüişlemlerinde ayrıca ödenen ve SUT eki EK-7 listesinde 404.041, 404.042 ve 404.043 kodla yer alan “döküm işçilik ücretleri”nin listeden çıkarılması ve bu ücretlerin yine EK-7 listesinde yer alan protez işlem ücretlerine eklenmesine karar verilmiştir.

Bu bağlamda, 01/1/2011 tarihine kadar protez hizmet sunumu sağlamayan merkezin kalmaması hususunda gereğini rica ederim.

 Doç.Dr.İrfan ŞENCAN
 Bakan a. Genel Müdür V.

Sizlerde diş implantı deneyimlerini aşağıdaki form aracılığıyla paylaşabilirsiniz.

Incoming search terms:

 • implant ssk karşılıyormu
 • ssk implant karlyormu
 • sgk diş tedavisini karşılıyormu
 • implant ssk karlyormu
 • ssk implant tedavisini karşılıyormu
 • implant tedavisini devlet karşılıyormu
 • implant sgk ödüyor mu
 • implant devlet ödüyor mu
 • implant diş ssk karşılıyormu
 • implantı sgk karşılıyormu

Etiketler:, , , ,


implantı devlet ssk karşılıyormu için yapılan yorumlar : 5 Yorum yapıldı


 1. 1 Nafiye Aksu  yorumladı. 13:54 - 29 / 04 / 2013:

  Ben psödokolinesteraz hastasıyım Dişlerıme inpılant yaptırdım mejburen Fakülteye gitmek zorundayım Hastalığım Nedeniyle Sinop SGK sı Samsun yol harcağımı Ödemiyor.

 2. 2 erdal  yorumladı. 17:55 - 02 / 05 / 2013:

  ben ssk dan emeklıyım ust ceneme 6 adet ımplant takdırdım ımplant ustu dıslerımı ssk da yaptırabılırmıyım

 3. 3 mehmet özen  yorumladı. 18:21 - 28 / 06 / 2013:

  ben bakur emeklisiyim üst ön dişimi empilant yaptıracam bana ne fiyat çıkar saygılarımla

 4. 4 Hasan ozdemir  yorumladı. 07:40 - 20 / 07 / 2013:

  Merhabalar, yeni emekli oldum.alt ve üst çenemde toplam 15 tane çürük yamuk dis var. Bunların hepsini çektirim im
  Plait yaptırmak istiyorum bana kac liraya maliyet çıkar. Birde SSK bunu karsiliyormu?

 5. 5 SITKI  yorumladı. 18:23 - 17 / 08 / 2013:

  Merhaba,ben SSK li olarak calisan biriyim ve 7 dis implant yaptirmak istiyorum.Sorum bana nekadara mal olur ve SSK nekadarini karsilar?Tesekkurler


Yorum yapın

Sponsor bağlantılar