Diş Bakımı

Görünmeyen diş teli fiyatları

Diş Telleri genelde hatalı ısırma ile yerinden kayan dişlerin düzeltilmesinde kullanılmaktadır. Ancak günümüz teknolojisinde devamlı olarak kullanılan ortodonti yönteminden farklı olarak Invisalign (Görünmeyen Diş Teli) yöntemi kullanılmaktadır.Bu yöntem teller ve braketler kullanılmadan dişlerin estetik ve düzgün olmasını sağlamaktadır.

Invisalign (Görünmeyen Diş Teli) yöntemi dişleri kademe kademe yeniden eski yerlerine yerleştirmek için renksiz, çıkarılabilir sistemler kullanmaktadır. Invisalign (Görünmeyen Diş Teli) tercih edilmesinin nedenlerinden biriside diğer ortodonti tedavilerine karşı daha estetik ve güzel görünmesidir. Ayrıca takıp çıkarılma özelliği olduğundan yemek ve genel diş temizliği daha kolay ve basit bir yöntemdir. Invisalign (Görünmeyen Diş Teli) ağız açısından rahat bir metoddur. Diğer diş telleri gibi yanağınızda ağzınızda yaralar ve iltihaplara neden olmaz. Invisalign (Görünmeyen Diş Teli) alerjik etkileride yok eder.

Tedaviye başlanmadan önce ısırma şekliniz ve dişleriniz ölçüleri röntgen ve filmler yardımıyla alınır. Daha sonra dişlerinize uygun olarak yapılması için çeşitli labaratuarlara gönderilir. Invisalign (Görünmeyen Diş Teli) yöntemi tam olarak sizin için hazırlanmış renksiz düzeneklerdir. Her Invisalign (Görünmeyen Diş Teli) 2 hafta boyunca ağızda kalır. Yanlızca yemeklerden sonra, dişler fırçalanırken, eğer kullanıyorsanız diş ipi kullanılırken ağızdan çıkartılırlar.

2 haftada 1 Invisalign (Görünmeyen Diş Teli)‘ni değiştirmek zorundasınız. Kullanmaya devam ettikçe dişleriniz doğru yönlere doğru kaydığını hissedeceksiniz. Bu işlem arzulanan dişlere ve görünüşe ulaşılana dek devam edecektir. Her 6 haftada bir hekimizle dişlerin düzelme konusunu takip ediniz. Ağız ve diş sağlığı merkezlerindende yardım alabilirsiniz.

Görünmeyen Diş Teli Fiyatı Nedir?

Diş teli fiyatları seçilecek kurum, doktor ve kullanılacak malzemeye göre 1000 TL ile 5000 TL aralığında değişiklik gösterebilmektedir.

Kategori: Diş teli

Benzer Konular

Diş Teli Tedavisi Ve Ortodonti Fiyatları

Diş Teli Tedavisi Ve Ortodonti Fiyatları

Ortodonti fiyatları Ortodonti fiyatları yapılan tedavinin niteliği, tedavinin yapıldığı il-ilçe ve tedavide kullanılan malzemeye/diş teline göre...

Diş Telleri

Diş Telleri

Bir insanın ağız yapısı çok farklıdır ve herkesin ağız yapısı birbirinden farklıdır. Bazıları bir veya...

Ortodonti diş teli tedavi fiyatları

Ortodonti diş teli tedavi fiyatları

Diş teli düzenli olmayan ve ağız yapısına zarar veren dişlerin düzene girmesini sağlayan bir aparattır....

Diş teli acı verir mi

Diş teli acı verir mi

Ortodonti Uzmanı Diş hekimi Kıvanç Cebesoy dişlerin görünümünü iyileştirmek için kullanılan yöntem olan diş teli...

Diş teli tedavisi

Diş teli tedavisi

Diş teli tedavisi dişlerdeki çapraşıklıkları, çene gelişim bozukluğu ve kapanışla ilgili problemleri düzelten bir diş...

Yukarı