Diş Bakımı

Erkeklerde diş estetiği

Diş hekimliğinde estetik denildiği zaman gülümsemeyle birlikte görülen ön bölgelerin akla geldiğini belirten Diş Hekimi Ceyda Zorlu, dişlerinin ön bölgesinde önceden yapılmış dolgularından memnun olmayanlar, genç yaşta kaza geçirerek dişi kırılanlar, dişlerinin renginden memnun olmayanlar ve doğumsal diş lekeleri olanların estetik için çok fazla başvuru yaptıklarını belirtti. Estetik diş için en fazla kadınların başvuru yaptığını ama erkeklerin de kadınlardan aşağı kalmadığını kaydeden Zorlu, “İşinde, sosyal çevresinde belli bir konuma gelmiş erkekler, dişlerine ve diş etlerine dikkat ediyor. Uzun sürecek bir işlemde toplantılarının olup olmadığını kontrol ediyorlar. Erkeklerin dış görünüşe önem vermediği sanılır fakat önem veriyorlar” dedi.

GÜLERKEN AĞIZLARINI KAPATIRLAR
Estetik diş hekimliğinde dolgu, yaprak kaplama denilen lamineler ve diş eti estetiklerinden kişiye en uygun olanının yapıldığını dile getiren Tepedentist Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nden Diş Hekimi Zorlu, “İnsanlar gülümsediklerinde diş ve diş etlerinin güzel görünmesini istiyor. Özellikle gülerken ağzını kapatan, mümkün olduğunca dudakları kapalı tutarak gülen, dişlerini göstermemeye çalışanlar artık estetik için çok fazla geliyor. Kişinin belki çok güzel bir gülümsemesi, çok güzel gamzeleri var fakat özgüveni olmadığı için bunları yansıtamıyor. İnsan ilişkilerinde istediği gibi rahat olamıyor, sürekli eli ile ağzını kapatıyor” diye konuştu. Zorlu sözlerine şöyle devam etti:

“Ön dişlere yapılan dolgularda kişinin diş rengine uygun renk skalasındaki kompozit dolgu yapılıyor. Lamineler ile doğumsal leke, hafif diş şekil bozuklukları, renk bozuklukları, dişler arasındaki boşluk problemleri çözülüyor. Bunun dışında estetik diş işlemlerinde kişinin diş etleri bazı yerlerde kısa bazı yerlerde uzun ise onları da lazerle aynı seviyeye getiriyoruz.”

Kategori: Diş estetiği

Benzer Konular

Estetik Diş Fiyatları

Estetik Diş Fiyatları

Güzellik kavramının bütünlüğü içinde en dikkat çeken noktalardan biri dişlerdir. Diş sağlığı ve diş estetiğini...

Diş Estetiğinin Fiyatları

Diş Estetiğinin Fiyatları

Estetik diş fiyatları sizin talepleriniz, bulunduğunuz merkezin teknolojik önderliği, diş hekimin becerisi ile birleştiğinde değişkenlik...

Diş Estetiği Fiyatları

Diş Estetiği Fiyatları

Diş estetiği denilen işlemler için belirli fiyat aralıkları belirlemek çok güç, çünkü hem yapılacak çalışmalar...

Protez ve Protetik Diş Tedavisi

Protez ve Protetik Diş Tedavisi

Diş hekimliğinin ana branşlarından biridir. Halk arasında porselen diş, kuron, köprü, çivi diş, implant diş...

Zirkonyum Kaplama Diş

Zirkonyum Kaplama Diş

Günümüzde insanların estetik ihtiyaçlarının ve beklentilerinin artması sonucunda, diş hekimliğinde estetik teknolojisi hızla gelişmektedir. Bunun...

Yukarı