Diş Bakımı

Eksik Dişlerin Tedavisi Nasıl Yapılır

Bütün ilerlemeler ve diş hekimliğinin çağ atlamasına rağmen, insanlar türlü sebeplerden dolayı ya dişlerini kaybederler veya çürük dişleri ile yaşamaya çalışırlar. Eskiden olmayan dişler için yapılan tek uygulama halk arasında damak diye adlandırılan protezlerdi. Ama günümüzde dişsizlik denince akla ilk gelen implant denilen yeni diş protezleri olmakta. Diş hekimlerinin deyimi ile dental implant, olmayan diş kökünün yerine yapay olarak kök yapılmasıdır.

Aralarda köklerin eksilmesi artık sorun olmaktan çıkmıştır, zira diş doktorları uygulanan bu yapay kökleri diğer protezler ile tutturarak, diş bütünlüğü sağlamakta ve işlevsellik kazandırmaktadırlar. Bu da dişlerimizi çok rahat kullanabilmemiz anlamına geliyor, protez ister damak şeklinde isterse porselen kaplamalar şeklinde olsun değişiklik olmadan dental implantlar uygulanabilmektedir. Kemik ile bir bütün halinde olan bu implantları aynı kendi dişiniz gibi görecek ve kullanırken hiç zorlanmayacaksınız. Eskiden ağız içine ilave olarak yerleştirilen damaklarla konuşmak da ızdırap halini alıyordu ve çoğunlukla damaklar yerlerinden konuşma esnasında oynayarak sıkıntı yaratıyordu. Ama dental implantlar sayesinde konuşmada her hangi bir sıkıntı yaşamanız söz konusu bile olmayacaktır. Bu implantlar yerlerinde sabittir, oynamaları asla mümkün değildir. Damak protezleri ile yemekleri çiğnemek de ayrı bir dertti, dişler bunun için daha fazla çaba harcarlardı, ama dental implantlar sayesinde güç doğrudan kemik dokuya aktarıldığı için ne bir çaba ve ne de bir ağrı söz konusu olmayacaktır.

Eksik Dişlerin Tedavisi Nasıl Yapılır

Eksik Dişlerin Tedavisi Nasıl Yapılır

İmplant ile yapılmış dişlerin ömürleri diğer diş protezlerine göre çok daha fazladır. Hatta kendine ve ağız yapısına iyi bakan kimseler bu implantlarını ömürleri boyunca kendi dişleri gibi rahatlıkla kullanabileceklerdir. Diş tedavisinde implantların kullanılması başladığından beri elde edilen pozitif diş yapıları % 98 lere kadar çıkmıştır ki bu çok büyük bir orandır. Hele de ağız sağlığınıza ayrı bir özen gösteriyorsanız, sizin için hiçbir sorun yok demektir. Yapılan çalışmaların kalitesi bu dental implantların uzun ömürlü olmalarında en büyük etkendir tabii. Ağızlarında implant yapımı için yeterli kemik hacmine sahip olan herkese dental implant uygulaması yapılabilir.

Benzer Konular

Diş Fiyatları

Diş Fiyatları

Diş tedavisi gereken durumlarda fiyat belirlemek istendiğinde işler zorlaşır. Çünkü yapılacak olan tedavinin içeriği, zaman...

Diş hassasiyetinin diş sızlaması

Diş hassasiyetinin diş sızlaması

Diş hassasiyeti sızlaması günümüzde asit erozyonu ve diş yüzeyindeki mine tabakasının bozulması gibi nedenlerle sık...

Diş Aşısı

Diş Aşısı

Diş hekimliği teknolojisi her geçen yıl birazcık daha ileriye gidiyor. Diş hekimliğinde dişlerle alakalı akla...

Hamilelikde diş saglıgı

Hamilelikde diş saglıgı

Diş sıhhati bütün yaşam süresince bir insan için mühim bir konu. Diğer taraftan kimi hususi...

Sağlıklı Dişler Hastalıkları Önlüyor

Sağlıklı Dişler Hastalıkları Önlüyor

Dişlerin sağlıklı ve bakımlı olması bir çok ciddi hastalığın önüne geçiyor. Başta mide ve bağırsak...

Yukarı