Diş Bakımı

diş sararması nasıl geçer

Diş sararması nasıl geçer? Diş sararmalarına bitkisel çözüm ve formüller uygulayabilirsiniz. Profesör Doktor Ahmet Maranki ve Suna Dumankaya’nın takipçileriyle paylaştığı bitkisel formülü  sizlerle paylaşacağız.

Diş sararmaları genel olarak dişlere gösterilmeyen ilgisizlik ve bakımsızlık yüzünden kaynaklanmaktadır. Gün içinde içilen kahveler, sigaralar ve diğer içecekler dişlerimize yapışarak çeşitli kalıntılar bırakırlar. Bunları gün içinde fırçalayarak önleyebiliriz.

Ancak diş fırçalamayı ihmal ettiğiniz sürece, bu kalıntıların üzerine kalıntı eklenerek zamanla tortu halin alır ve bir iki fırçalamayla geçmeyecek şekiller alır. Diş doktoruna giderek diş beyazlatma işlemleri gerçekleştirilebilir. Ancak bu diş kalınlığınızı etkilemektedir.

Bunun için diş sararmalarına bitkisel formül ve çözüm olan bu bitkisel karışımı denemelisiniz. Yaklaşık olarak bir çay kaşığı karbonat, Bir limonun 4/1’inin suyu ve iki damla zeytin yağını aldıktan sonra bunları birbirine karıştırıyoruz. Bu karışımla dişlerimizi her gün yatmadan önce fırçalıyoruz. Sigara ve kahve gibi alışkanlıklarımızı azaltarak bunların tüketildiği gün dişlerimize bakmayı ihmal etmiyoruz. Diş sararmalarının önüne geçen bitkisel formülümüzü sizlerle trdiyet.com olarak paylaştık. Sağlıklı günler dileriz.

Kategori: Diş sararması

Benzer Konular

Diş Sararması Neden Olur

Diş Sararması Neden Olur

Diş sararması, öncellikle beslenme alışkanlıklarından dolayı oluşur. Yiyecek içecek kalıntılarının diş aralarından temizlenmemesi nedeni ile...

Dişleri sarartan besinler

Dişleri sarartan besinler

Beyaz ve parlak bir gülümseye sahip olmak bir yıl gibi bir süreye karşılık gelebilir. Buna...

Diş taşı temizleme ücreti

Diş taşı temizleme ücreti

Diş taşları özellikle gülüşümüzü ve dişlerimizin görünüşünü olumsuz etkileyen ve insanın genel görünüşü, imajı ve...

Diş lekeleri neden oluşur

Diş lekeleri neden oluşur

Diş lekelerine, kötü ağız hijyeni, sigara kullanımı yada tükettiğimiz besinler kadar dişin yapısını içten etkileyen...

Diş sararmasının sebepleri

Diş sararmasının sebepleri

İnternet sitelerinde diş beyazlatma ürünleri başlığı altında satılan bazı ürünler diş minesine zarar verebiliyor. Diş...

Yukarı