Diş Bakımı

Diş Eti Çekilme Tedavisi

Dişlerin gün içerisinde olması gerekenden fazla ve yanlış tekniklerle sert şekilde fırçalanması, dişlerimize yaptırmış olduğumuz hatalı kaplama, dolgu gibi tıbbi müdahaleler ve diş etinde oluşabilen hastalıklar diş eti çekilmesine sebep olur. Diş eti çekilmesi ağız içi estetiğinin bozulduğu, diş ve diş etlerinde hassasiyet ve ağrının hissedildiği rahatsızlık veren bir hastalıktır. Diş eti çekilmesine sebebiyet vermemek için dişler gün içerisinde 3 defadan fazla fırçalanmamalı, doğru fırça kullanılmalı, dişleri fırçalarken sert hareketlerden kaçınılmalı ve dişler doğru tekniklerle fırçalanmalıdır.

Diş Eti Çekilme Tedavisi

Bu gibi dikkat edilmesi gereken şeylere dikkat edilmemesi durumunda diş eti çekilmesi oluşabileceği gibi farklı bir çok diş eti hastalıklarının da ortaya çıkmasına  sebep olunabilir. Dişlerin fırçalanması sırasında kanama olması, diş ve diş etlerinde hassasiyet ve ağrı hissedilmesi, diş etlerinin mine seviyesinin altına kaymasıyla diş ve diş etlerinin estetik açıdan bozulması gibi durumlar yaşandığında doktora başvurulmalı ve gerekli tedavi uygulanmalıdır. Sizlerde profesyonel olarak hizmet almak istiyorsanız dişlerinizi uzman doktorlara emanet ederek sağlıklı gülüşler elde edebilirsiniz.

Kategori: Diş çekimi

Benzer Konular

Yirmilik yaş dişlerin çekilmesi gerekir mi

Yirmilik yaş dişlerin çekilmesi gerekir mi

20 lik dişler kimi hallerde insana bağlı şekilde şiştiği, ağrı yapmış olduğu ve kişiyi oldukça...

Hamilelikte diş çekilir mi?

Hamilelikte diş çekilir mi?

Hamilelik bütün bünyenin fizyolojik ve ruhsal istikametten pek oldukça farklıklara uğramış olduğu bir dönemdir. Ağzımız...

Diş neden uyuşmaz

Diş neden uyuşmaz

Dişler sadece sert bir dokudan oluşmaz. İçlerinde sinir ve damar grubu bulunur. Bir dişin uyuşabilmesi...

Oruçluyken diş çektirilir mi

Oruçluyken diş çektirilir mi

Diş çektirmek orucu bozmaz. Eğer diş çektirilirken iğne vurulursa, oruç bozulur. Dişten çıkan kanı yutmakla...

Diş çekim ücreti ne kadar

Diş çekim ücreti ne kadar

En düşük diş çekim ücreti 40 TL ‘den başlamaktadır. Bazı Özel diş çekim yerlerinde bu...

Yukarı