Diş Bakımı

Diş duşu cihazları kullanımı

Evde yapılabilecek diş temizliğinde hemen hemen herkesin evinde bulunan diş fırçası akla geliyor fakat diş fırçasının yanlış kullanımı olsun, düzgün olarak kullanılsa bile kısmen dişlerin aralarındaki yemek artıklarını temizleyememesi olsun, diş sağlığımızda büyük problemlere yol açabiliyor.

Daha iyi diş temizliğini yapabilmek ve dişlerimizin aralarında kalan yemek artıklarının, zaman içerisinde çeşitli hastalıklar oluşmasını engellemek için öğrenmeniz gereken müthiş ve evde kullanıma uygun bir yöntem var.

Diş Duşu – Ağız Duşu

Diş duşu yöntemi esas olarak diş fırçası benzeri bir araç ile dişlerinizin aralarına hava ile birlikte tazyikli su püskürtür. Böylece dişleriniz en iyi şekilde temizlenmiş olur.

Diş duşu işlemini evinizde yapabilmek için piyasada satılan bir çok markada araçlar mevcuttur. Bunlardan herhangi birisini satın alarak evinizde, en iyi diş temizleme yöntemi olarak gösterilen diş duşunu kullanabilirsiniz.

Diş Duşu Dışında Ne Yapılabilir?

Eğer diş duşu araçlarını kullanamıyorsanız, dişinizi fırçaladıktan sonra mutlaka 1-2 dakika boyunca ağzınıza su alarak güçlü şekilde çalkalayın ve dişlerinizin aralarında bulunan ve diş fırçasının ulaşamadığı bölgeleri temizleyin.

Benzer Konular

Ağız Sağlığında Asit Erozyonu

Ağız Sağlığında Asit Erozyonu

Yüzyılın en mühim ağız sıhhati problemi şekilde tanımlanan Asit erozyonu, gelişmiş beslenme alışkanlıkları neticesi ortaya...

Ağız Ve Diş Sağlığı

Ağız Ve Diş Sağlığı

Ağız, sindirim sisteminin başlangıcıdır. Bütün besinler ağız kanalıyla alınır. Alınan besinler ağızda bulunan dişler yardımıyla...

agiz bakımının ve diş saglıgın önemi

agiz bakımının ve diş saglıgın önemi

Ağız ve diş sağlığı Beslenme, Konuşma ve Estetik anlamda ciddiyet taşır. Ağız ve diş sıhhati...

Ağız Ve Diş Sağlığı Sorunları

Ağız Ve Diş Sağlığı Sorunları

Ağız ve diş sıhhati Türkiye’de önde gelen meselelerden biridir. Kimi insanlarda çocukluktan itibaren kendini işaret...

Ağız, Diş Ve Çene Hastalıkları

Ağız, Diş Ve Çene Hastalıkları

En bilinen ağız ve diş hastalıklarının başında diş eti problemleri ve onun yarattığı sıkıntılar gelmektedir....

Yukarı