Diş Bakımı

Diş Dolgu Fiyatları

Çürüyen dişlerin zaman içinde görsel ve işlevsellik anlamında kötüye gitmesi ve ağızda kötü kokuların yayılmaya başlaması olası dolgu için yeterli nedenlerdir. Yapılması gereken ilk işlem iyi bir diş hekimine giderek çürüyen dişten tamamen kurtulmaktır. Bazen bu dişler çekilir ancak genellikle çürümüş olan bölge temizlenerek alan boşaltılır, boş alana ise özel malzemeler konularak diş dolgusu yapılır. Diş dolgu fiyatları seçilen diş hekimine ve yine kullanılan malzemelerin kalitesine göre farklıdır.

Gümüş renkli dolgular amalgam dolgu olarak bilinir, kompozit dolgular ise dişin doğal rengi göz önünde bulundurularak yapılan uygulamalardır ve genellikle de tercih edilen kompozit dolgulardır. Diş dolgu fiyatları yukarıda saymaya çalıştığımız gibi hangi malzeme kullanılıyorsa ona göre çeşitlenir.

Diş Dolgu Fiyatları

Diş Dolgu Fiyatları

İnley dolgu denilen ve diğerlerine göre çok daha pahalı olan dolgu çeşidi zamanla oluşacak lekelere karşı direnç gösterir, kullanılan malzemesi çok kalitelidir, kırılma ve aşınmalar söz konusu olmaz ve son yıllarda oldukça fazla kullanılmaya başlanmıştır. Diş dolgu fiyatları işte bu seçeneklere göre belirleniyor.

Kategori: Diş bakımı

Benzer Konular

Diş Sağlığımızın Yaşamımızdaki Önemi

Diş Sağlığımızın Yaşamımızdaki Önemi

Sindirim sistemimizin başlangıcı ağzımızdır. Besinleri ilk olarak ağzımızla alır ve sindirime hazırlarız. Bu yüzden ağız...

Diş Sağlığının Önemi

Diş Sağlığının Önemi

İlk olarak aşırı sıcak ve soğuk gıdalar almamaya özen göstermeliyiz. Diş etlerimizin ne kadar hassas...

Diş Problemlerine Kesin Çözüm

Diş Problemlerine Kesin Çözüm

Yaş gözetmeksizin herkesin başına gelebilecek bir sağlık sorunu olan diş ağrıları, dönem dönem kişileri ciddi...

Elma sirkesi ile diş bakımı

Elma sirkesi ile diş bakımı

Elma sirkesinin dişe olan faydaları ve diş sağlığı amacıyla kullanımı konusunda pek az kişinin bilgisi...

Ağız Ve Diş Sağlığı

Ağız Ve Diş Sağlığı

Ağız, sindirim sisteminin başlangıcıdır. Bütün besinler ağız kanalıyla alınır. Alınan besinler ağızda bulunan dişler yardımıyla...

Yukarı