Diş Bakımı

Diş Beyazlatma Yöntemleri

Bazen genetik bazen de sigara ve hijyene önem vermemekten dolayı dişlerimizin doğal rengi kaybolur, sararmaya, gri tonlarını almaya başlar. Toplum içinde bu durum pek de hoş karşılanmaz, konuşurken, gülerken en göze çarpan yer olan dişlerin bu kötü görünüşü, pis olarak nitelendirilebilir. Ama unutmayın hiçbir şey için geç kalmış sayılmazsınız, zararın neresinden dönülse kardır. Size burada dişlerinizin daha beyaz görünmesini sağlayacak birkaç yöntemden söz edeceğiz, uygulayıp sonuçlarını görmek size kalmış, ayrıca eczanelerde satılan ve dişleri beyazlattığı iddia edilen bazı ilaçlardan da uzak durmalısınız, çünkü hemen hepsinin içinde kimyasallar vardır ve zaman içinde dişlerinize zarar verebilirler.

Diş Beyazlatma Yöntemleri

Diş Beyazlatma Yöntemleri

Gelelim bizim önereceğimiz diş beyazlatma yöntemlerine;

1.yöntem: dişlerinizi bir güzel diş fırçanız ile fırçalayın, ağzınızı diş macunu artıkları kalmayacak şekilde iyice çalkalayın. 1 çay kaşığı ada çayı, 1 çay kaşığı tarçın ve 1 çay kaşığı karbonatı bir kabın içinde birbirine karışması için harmanlayalım, sonra temiz diş fırçamızı bu kuru malzemelere batırarak dişlerimizi bir güzel fırçalayalım. Bu işlemi her akşam ve tam 1 hafta boyunca yatmadan önce tekrarlayalım, ortaya çıkacak sonuç hepimizi mutlu edecektir.

2.yöntem: dişlerimizi yine bir güzel fırçalıyor ve ağzımızı çalkalıyoruz, yine bir kap içine yarım limon suyu, 1 çay kaşığı karbonat ve 3 damla zeytinyağı döküp karıştıralım. Dişlerimizi fırça yardımı ile bu karışım ile bir güzel fırçalayalım ve yine 1 hafta her akşam yatmadan önce bunu tekrarlayalım.

3.yöntem: dişler yine temiz olacak, birkaç çileği blendır da karıştıralım ve içine çay kaşığının ucu ile karbonat atıp tekrar karıştıralım ve dişlerimizi düzenli olarak bu karışım ile fırçalayalım. Çıkan sonucu görünce çok şaşıracaksınız.

Hiç kimse unutmasın ki sağlık ağızda başlar ve sindirimin ilk başladığı yer olan ağız ve dişlerimize çok iş düşüyor, bu yüzden diş sağlığı ve diş beyazlığı önemle üzerinde durulması gereken bir konudur. Eğer diş macunu yeterli olmuyorsa, bu doğal malzemeler ile fırçalayarak olumlu sonuçlarını görebilirsiniz, diş sağlığında hijyen çok önemli.

Kategori: Diş beyazlatma

Benzer Konular

Dişlerimiz Neden Sararır

Dişlerimiz Neden Sararır

Diş sararmaları mine yüzeyinde oluşan renklenmelerdir. Diş sararlamaların türlü sebepleri vardır. Bunlardan en tesirli olanları...

Diş lekelerinden nasıl çikar

Diş lekelerinden nasıl çikar

Kahve, sigara ve gazlı içeceklerin devamli  tüketilmesinden kaynaklanan dişlerimizdeki lekeler  görünüş açısından  ve sağlık açısından...

Diş Beyazlatma Nasıl Yapılır

Diş Beyazlatma Nasıl Yapılır

Dişlerimizi daha beyaz yapmanın bir kaç tane ve bir çok yolu ve seçenegleri vardır. Bunların içinde...

Diş beyazlatıcı ürünlerin zararları

Diş beyazlatıcı ürünlerin zararları

Hastalar tarafından ucuz olduğu için piyasada satılan diş beyazlatıcı ürünlerin ya da ev ortamında kullanılan...

Diş Hekimi ve Protez Uzmanı Çağdaş Kışlaoğlu diş beyazlatma

Diş Hekimi ve Protez Uzmanı Çağdaş Kışlaoğlu diş beyazlatma

Bahar aylarına girerken herkesi güzelleşme ve bakım heyecanı sarıyor. Sağlıklı ve çekici bir gülümseyişin anahtarı...

Yukarı