Diş Bakımı

Diş Beyazlatma Nasıl Yapılır

Dişlerimizi daha beyaz yapmanın bir kaç tane ve bir çok yolu ve seçenegleri vardır. Bunların içinde porselen venerler laminate   gib porselen kronlar ve diş beyazlatma sayıbilir. Diş beyazlatma dişlerin fizyolojik yapısını değiştirmeden dişin rengini daha beyaz yapmaktadir. misal vereyim bir şekilde kirli bir kumaşımızı çamaşır beyazlatma suyuna koyduğumuzda bizim tercih ettiğimiz netlikle bu şekilde bir şey değildir lütfen kendi ağzınızda denemeyiniz  kumaşın dokusunun bozulmadan beyazladığı görülür.

Hastaların dişlerini beyazlatmak için iki yol seçilebilir. Ev beyazlatmasında  savunucu ve döğüş spor ağızlıklarına plastik ağızlıklar yapımı imal edilir. Hidrojen peroksit bazlı bir ilaçla birlikte kullanım direktiflerine müsait şekilde günler süresince beyazlatma işlemi uygulanır.

Ofis beyazlatması ise, hasta yönünden daha basit ama birazcık daha yüksek bedel olacak bir uygulamadır. Hastalarımızın beyazlatma işlemi bir seferde muayenehanemizde tedavisi  uygulanır. Beyazlatma işlemi süresince dudak ayıracı ile dudaklar uzaklaştırılır ve tükrük emici yardımıyla hastanın  bir çok tükrükleri bir şekilde çekilir.

İlk ziyaret sonrasında oldukça mühim oranda bir beyazlık ayrım edilir. İkinci bir seans uygulaması ile dişlerin daha da beyazlaması mümkündür. Ofis uygulaması hane tipi beyazlatmaya nazaran daha süratli ve güvenli olması dolayısıyla seçenek edilir. Ofis uygulamasının daha tesirli olmasının bir sebebi de beyazlatma ajanının dişlerde doğrudan teması ile gerçekleşiyor olmasındandır.
Evde meydana getirilen uygulamada ajanın birçoğu ağızlığı takarken dışarı taşıp hasta yönünden tükürülebilir ya da daha fena ihtimalle yutulabilir. Ağızlıkta art kalan bölümünde tükrük ile yıkılması söz mevzusu olabilir. Ofis uygulamasında dişler üstündeki gizmen ve başka hiç bir şeylerle  kontak kurmaz çünku  hiç bir miktarın yutulması söz  mevzusu ve konusu  değildir.

Birçok üretici şirket lazer ışığı ile daha iyi bir beyazlatma yapılabileceğinin promosyonunu yapmakla beraber ilmi araştırmalar bunun ayrım yaratmadığını söylenmektedirler. Dişi beyazlatma  artıran etkenler ve beyazlatma konsantrasyonu ve dişle temas süresidir. Kozmetik diş hekiminin tecrübesi ve kabiliyeti de ayrı bir ciddiyet taşımaktadır. Sadece tabii dişlerlerde beyazlatmak yanıt verebilir. Porselenler ve dolgularınız beyazlamaz.

Bu  nedenle dikkate almalıyız sebebiy se dişleriniz beyazladıktan sonrasında porselen ve dolgularınız dişlerinize nazaran daha sarı durabilir.

Kategori: Diş beyazlatma

Benzer Konular

Dişlerimiz Neden Sararır

Dişlerimiz Neden Sararır

Diş sararmaları mine yüzeyinde oluşan renklenmelerdir. Diş sararlamaların türlü sebepleri vardır. Bunlardan en tesirli olanları...

Diş lekelerinden nasıl çikar

Diş lekelerinden nasıl çikar

Kahve, sigara ve gazlı içeceklerin devamli  tüketilmesinden kaynaklanan dişlerimizdeki lekeler  görünüş açısından  ve sağlık açısından...

Diş Beyazlatma Yöntemleri

Diş Beyazlatma Yöntemleri

Bazen genetik bazen de sigara ve hijyene önem vermemekten dolayı dişlerimizin doğal rengi kaybolur, sararmaya,...

Diş beyazlatıcı ürünlerin zararları

Diş beyazlatıcı ürünlerin zararları

Hastalar tarafından ucuz olduğu için piyasada satılan diş beyazlatıcı ürünlerin ya da ev ortamında kullanılan...

Diş Hekimi ve Protez Uzmanı Çağdaş Kışlaoğlu diş beyazlatma

Diş Hekimi ve Protez Uzmanı Çağdaş Kışlaoğlu diş beyazlatma

Bahar aylarına girerken herkesi güzelleşme ve bakım heyecanı sarıyor. Sağlıklı ve çekici bir gülümseyişin anahtarı...

Yukarı