Diş Bakımı

Diş Ağrısı Neden Hep Gece Başlar

Diş ağrısının nedenleri arasında birçok etken bulunmaktadır. Çürümüş olan bir dişin iltihaplanarak kötü bir duruma neden olması genellikle geceye denk gelmektedir. Diş ağrısına neden olan iltihap çoğunlukla diş sinirinin ölmesi ile ortaya çıkmaktadır. İltihaplı kısmın kök dışına doğru genişleme çalışması nedeni ile dokularda baskılar meydana gelir. Bu baskılar nedeni ile ağrının oluşması kaçınılmaz olmaktadır. En şiddetli ağrı olarak bilinen diş ağrısı insan vücudunda farklı gelişmelere de neden olmaktadır. Diş ağrısı genel olarak gecenin bir yarısında başlamaktadır. Bunun nedenleri araştırıldığında ise karşımıza hormonal bir denge çıkmaktadır.

Şiddetli bir ağrının oluşmasının geceye denk gelme nedeni, gece saatlerinde oluşan hormonal farklılıklar damarlarda genişlemelerin oluşmasını sağlar. Bu durum ise kök ucunda bulunan iltihabın diş içinde oluşan dolaşımın bozulmasına neden olur. Oluşan bu bozulmalar ise dişte basınç ortaya çıkarmaktadır. Basınç diş içinde bulunan sinirlerin üstünde oluştuğu içinde şiddetli ağrıların oluşması kaçınılmazdır. Diş ağrısı neden hep gece başlar denildiği zaman, gece başlayan ağrıya müdahale edilme konusu da akla gelmektedir. Dişi ağrıyan kişilerin gece bu ağrıyı alabilmek için genellikle doğal yöntemler uyguladığı bilinmektedir. Bu ağrı için öncelikle ağrıyan diş üzerinde bulunan gıda birikintilerini ortadan kaldırmak yerinde olacaktır. Diş çay kaşığı ile tuz eklenmiş çeyrek çay bardağı su ile gargara yapılarak ovuşturulur. Daha sonra aynı işlem defalarca tekrarlanır.

Diş Ağrısı Neden Hep Gece Başlar

Diş Ağrısı Neden Hep Gece Başlar

Bu ağrıyı alacak en etkili yöntemler arasında bulunmaktadır. Yarım bardak tuzlu su ile tüm ağrıyı almanız mümkün olacaktır. Kimyasal yapıların oluşması nedeni ile diş etine zarar verecek olan bazı ilaçların kullanılmasından kaçınmakta gerekir. Aynı zamanda ağızda gargara yapmak için kullanılan suyun mutlaka ılık olmasına dikkat etmek gerekir. Çünkü diş üzerinde oluşan iltihap sıcak sayesinde daha fazla artış gösterir. Bu nedenle mutlaka ılık su kullanılmalıdır. Diş ağrısı oluştuğu bölgede eğer şişlik oluşmuşsa mutlaka doktora gitmeden önce bölgeye soğuk bir uygulama yapmak gerekir. Dişiniz ağrırken alacağınız ilaç ile doktora gitmeniz yanlış bir adım olacaktır. Ağrınızın şiddetine göre tedavi uygulayacak olan doktorun yanılmasına neden olabilirsiniz.

Kategori: Diş ağrısı

Benzer Konular

Diş Ağrılarını Tetikleyen Yiyecekler

Diş Ağrılarını Tetikleyen Yiyecekler

Apse zamanla geçecek gibi görünse de yine tekrarlayabilir ve bu apsenin olduğu yerde şişme meydana...

Diş Ağrılarını Tetikleyen Etkenler

Diş Ağrılarını Tetikleyen Etkenler

Diş ağrısını, mutlaka herkes yaşamıştır. Diş ağrıları, oldukça büyük bir sorundur. Kişinin ruhsal ve günlük...

Diş Ağrısı Nasıl Tedavi Edilir

Diş Ağrısı Nasıl Tedavi Edilir

Diş ağrısı, yetişkinlerde farklı sorunlara neden olabilir. Bunlar için bitkisel tedavi yöntemleri uygulanabilmektedir. Ancak bu...

DİŞ AĞRISI

DİŞ AĞRISI

Dişlerde meydana gelen ağrı genellikle şu şekillerde ortaya çıkar: Yemek Esnasında veya Sonrasında Oluşan Ağrı:...

Diş ağrısı nasıl geçer ne iyi gelir

Diş ağrısı nasıl geçer ne iyi gelir

Öncelikle geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum ve dozu gittikçe artan bir ağrınız olduğunu varsayarak ilk önce...

Yukarı