Diş Bakımı

Diş Ağrısı Nasıl Tedavi Edilir

Diş ağrısı, yetişkinlerde farklı sorunlara neden olabilir. Bunlar için bitkisel tedavi yöntemleri uygulanabilmektedir. Ancak bu tedavi yöntemleri çoğunlukla geçici süreli olmaktadır. Ağrıları mutlaka yeniden başlatan bir etki olacaktır. Bu ağrılara geçici çözümler sunabilmek için ilk önce dişinizin yapısı önemlidir. Eğer dişiniz çürükse ve dolgu yok ise o zaman dişlerinizi fırçalamak ile işlere başlayabilirsiniz. Çürüklerin arasına sıkışmış maddeler bulunabilirler. Alkol ve kolonya ile bu ağrıların giderilmesini sağlayabilirsiniz. Bunların yanı sıra tuzlu su ile birkaç kez gargara yapmakta işe yarayacaktır. Eğer dişte dolgu veya kaplama varsa ağrının bulunduğu bölgeye soğuk pres yapabilirsiniz. Bununla beraber ağrının bulunduğu yere doğru yanak kısmından buz ile dokunuşlar yapabilirsiniz. Diş ağrısı nasıl geçer sorusun pratik cevapları ise genellikle bitkisel çözümlerden yola çıkılmaktadır. Bunlar için karanfil önemli bir etki yapacaktır. Çürük olan diş etine lokal bir uyuşukluk sağlar.

Diş ağrısı nasıl geçer, ağrılara en önemli etkiyi sarımsak yapacaktır. Bu antibiyotik etkisi verecek olan bir bitki türü olduğu için iltihabın kurutulmasında yardımcı kaynaklardan biridir. Aynı zamanda ağrının verdiği yüksek basıncı da ortadan kaldıracaktır. Yine sarımsağın bu bölgede uzunca bir süre bekletilmesi gerekecektir. Bunların yanı sıra diş ağrısı için diş etlerinin güçlendirilmesi gerekir. Bunu da sirke ve tuzlu su yardımı ile gerçekleştirmek mümkündür. Sirke sadece dolgusu olmayan çürüklü diş ağrılarında ağrıyı azaltıcı bir etki yaratmaktadır. Diş ağrısı çeken yetişkinlere bir diğer etki ise buz etkisidir. Bir miktar buzu ağrıyan yere aldığınız anda diş minesinin rahatladığını görmek mümkün olacaktır. Ağızda bulunan diş ağrısının hemen hafiflediği görülecektir.

Diş Ağrısı Nasıl Tedavi Edilir

Diş Ağrısı Nasıl Tedavi Edilir

Diş ağrısı çeken kişilere verilen bu tavsiyeler genellikle geçici çözümler sunmaktadır. Ağrıyı hafifletici ve azaltıcı etkiler veren bu yöntemler, kesin çözüm sunmamakla birlikte mutlaka uzman bir doktora gitmek gerekir. Diş ağrısının kesin ve tek çözümü her zaman diş doktoru olacaktır. Diş ağrısı için yapılan geçirme yöntemlerinin çoğu daha büyük sorunların habercisi de olabilir. Bu nedenle ağrının hafiflemesinin hemen ardından mutlaka bir doktor ile görüşmeye gitmeniz gerekir. İlk önce faydalı olacağını düşündüğünüz basit yapılı ağrı kesicilerle de işe başlayabilirsiniz.

Kategori: Diş ağrısı

Benzer Konular

Diş Ağrılarını Tetikleyen Yiyecekler

Diş Ağrılarını Tetikleyen Yiyecekler

Apse zamanla geçecek gibi görünse de yine tekrarlayabilir ve bu apsenin olduğu yerde şişme meydana...

Diş Ağrılarını Tetikleyen Etkenler

Diş Ağrılarını Tetikleyen Etkenler

Diş ağrısını, mutlaka herkes yaşamıştır. Diş ağrıları, oldukça büyük bir sorundur. Kişinin ruhsal ve günlük...

Diş Ağrısı Neden Hep Gece Başlar

Diş Ağrısı Neden Hep Gece Başlar

Diş ağrısının nedenleri arasında birçok etken bulunmaktadır. Çürümüş olan bir dişin iltihaplanarak kötü bir duruma...

DİŞ AĞRISI

DİŞ AĞRISI

Dişlerde meydana gelen ağrı genellikle şu şekillerde ortaya çıkar: Yemek Esnasında veya Sonrasında Oluşan Ağrı:...

Diş ağrısı nasıl geçer ne iyi gelir

Diş ağrısı nasıl geçer ne iyi gelir

Öncelikle geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum ve dozu gittikçe artan bir ağrınız olduğunu varsayarak ilk önce...

Yukarı