Diş Bakımı

Beyaz Dişler İçin Tavsiyeler

Bazen ne yaparsak yapalım dişlerimiz bir türlü istediğimiz gibi bembeyaz olmaz,bazen genetik nedenlerden dolayı, bazen de kötü alışkanlıkların etkisi ile dişler gri veya sarı olur ve ne yaparsak yapalım bir türlü beyazlatmayı başaramayız, konuşurken sıkılır ve gülmeye çekiniriz, çünkü ilk önce dikkati çeken yerler dişler ve ağızdır. Sigara kullanmanın dişlerin rengine ne kadar kötü etkisi olduğunu hepimiz biliriz ama yine de bir çoğumuz içmekten vazgeçmeyiz. Devamlı sigara içenlerin dişleri her geçen giderek daha da sararır ve bir türlü beyazlatamazsınız. Burada size beyaz dişler için tavsiyeler vermek istiyoruz, diş macununun yetmediği yerde bazı doğal yöntemler ile dişlerinizi daha beyaz hale getirebilirsiniz.

Çilek inanılmaz belki de daha önce hiç duymadığını bir işe imzasını atıyor, bir parça karbonat ile püre haline getirdiğiniz dişlerinizi temiz bir diş fırçası yardımı ile iyice fırçalayın, sonucu görünce şaşıracaksınız, ama bunu 1 hafta sabah akşam devamlı yapmak gereklidir, ara verip tekrar edebileceğiniz bu uygulama sonucu mükemmel beyazlıkta dişleriniz olacaktır. Bazen de diş hekimleri hastalarına özel olarak diş beyazlatma jeli hazırlarlar, bu jelin diş eti ve dişlere asla bir zararı dokunmamaktadır ve sonuç kısa sürede elde edilecektir. Eczanelerde satılan ve dişleri beyazlattığı ileri sürülen macunlardan uzak durmanızı öneriyoruz, zira onların içlerinde kimyasal maddeler var ve bu kimyasallar ilerleyen zamanlarda dişlerinize zarar verebilir.

Beyaz Dişler İçin Tavsiyeler

Beyaz Dişler İçin Tavsiyeler

Ayrıca size önerebileceğimiz beyaz dişler için tavsiyeler arasında yine karbonat ile hazırlanan bir karışım da var, 1 çay kaşığı karbonat alın, birkaç damla limon ile karıştırın ve dişlerinizi bununla bir güzel ovalayın, 1 hafta devam ettiğinizde mükemmel sonucu göreceksiniz. Bunun yanı sıra doğal gıdalar içinde brokoli ve ananasın diş ve diş eti sağlığına çok olumlu etkileri olduğu ve oluşan asitlerle savaştığı da biliniyor. Bu gıdalardan sıklıkla tüketmek gerekir, ayrıca C vitamini açısından zengin olan portakal, mandalina ve kivi gibi yiyeceklerde doğal olarak dişlerimizi korumamıza yardımcı olacaktır. Her şeyi hekimlerden beklemeyelim, evimizde çözümler üretmeye çalışalım.

Kategori: Diş bakımı

Benzer Konular

Diş Sağlığımızın Yaşamımızdaki Önemi

Diş Sağlığımızın Yaşamımızdaki Önemi

Sindirim sistemimizin başlangıcı ağzımızdır. Besinleri ilk olarak ağzımızla alır ve sindirime hazırlarız. Bu yüzden ağız...

Diş Sağlığının Önemi

Diş Sağlığının Önemi

İlk olarak aşırı sıcak ve soğuk gıdalar almamaya özen göstermeliyiz. Diş etlerimizin ne kadar hassas...

Diş Problemlerine Kesin Çözüm

Diş Problemlerine Kesin Çözüm

Yaş gözetmeksizin herkesin başına gelebilecek bir sağlık sorunu olan diş ağrıları, dönem dönem kişileri ciddi...

Diş Dolgu Fiyatları

Diş Dolgu Fiyatları

Çürüyen dişlerin zaman içinde görsel ve işlevsellik anlamında kötüye gitmesi ve ağızda kötü kokuların yayılmaya...

Elma sirkesi ile diş bakımı

Elma sirkesi ile diş bakımı

Elma sirkesinin dişe olan faydaları ve diş sağlığı amacıyla kullanımı konusunda pek az kişinin bilgisi...

Yukarı