Diş Bakımı

Bebeklerde Diş Çıkarma Problemleri

Bu yöntem iki üç saat aralıkla yapıldığında özellikle çürüğü olan hastalarda çürük bölgesini temiz tutarak ağrının yayılmasını ve şiddetlenmesini engeller. Aynı zamanda yanak ve çene bölümdeki bazı ağrılar için soğuk tamponlar,sinirler üzerinde şok etkisi yaratacağı için ağrı hissinizi önemli derecede azaltırlar.Bir torbanın içine bir kaç tane buz koyarak yanak ve çene kemiğine hafif tamponlarla uygulanabilir.

Bahsedilen bu çözüm önerileri genellikle çürüğü olan dişlerde çoğunlukla geçici bir rahatlama sağlar.Bazı durumlarda, özellikle ileri derecede ilerlemiş diş eti bozukluğu yada ileri derece çürük durumlarında bu yöntemler yetersiz kalacaktır.Çünkü bu çözüm önerileri dişin üzerindeki zararlı mikroorganizmaları bulundukları yerden temizledikleri için dişlerinizde rahatlama sağlarlar. Ama bu yöntemler diş çürüğünün ilerlemesini durdurmaya yetmeyebilir.O yüzden özellikle gece ağrı dozajı artan hastaların dişlerinde bir kök kanal hastalığı bulunabilir.Ağrı boyutunun çok olduğu ve etkisiz hale getirilemediği durumlarda en etkili ve doğru yöntem diş hekimiyle irtibata geçerek hastalığınızın asıl sebebini öğrenip doğru  tedaviyi doktor eşliğinde uygulamak olacaktır.

Kategori: Diş çıkarma

Benzer Konular

Kalıcı Diş çıkarma Zamanları

Kalıcı Diş çıkarma Zamanları

Kalıcı diş nedir arkadaşlar oncelikle bu konuya deginelim Kalıcı diş çıkartma devri şekilde 4 ile 6...

Bebeklerde 6 yaş dişi

Bebeklerde 6 yaş dişi

Uzmanlara göre; bebeklerde süt dişlerinin düşüp yerlerini genç süreklilerin alması, aşağı yukarıya süt dişlerindeki sürme...

Bebeklerde diş çıkarma belirtileri

Bebeklerde diş çıkarma belirtileri

Ortalama olarak ilk dis 7. ay ortalarinda belirir. Ancak bazan ilk dis üçüncü ayda erkenden...

Çocugunuz Diş Çikartırken Ne Yapmalısınız?

Çocugunuz Diş Çikartırken Ne Yapmalısınız?

Diş çıkarma, çocuklar için doğal bir süreçtir ancak kimi zaman problemli de olabilir. Çocuğumun Dişleri...

Bebeklerde diş çıkarması

Bebeklerde diş çıkarması

Bebeğimin dişi ne zaman çıkar? Siz hamileyken, bebeğinizin ileride süt dişlerine dönüşecek olan diş kökleri...

Yukarı