Diş Bakımı

Agiz Ve Diş Bakımı Nasıl Yapılmalı

fırçalarken şu tarz izlenmeli  Fırçayı diş diş etinin birleştiği kısma koyup, yuvarlak olarak masaj yerine getirir gibi ovalayıp, sonra üst çeneyi alta gerçek, alt çeneyi de üste doğru fırçalamalıyız. Dişler sert fırçalarla ve sertçe fırçalanırsa, dişlerde aşınmalar oluşabilir. Bu da estetik açıdan kötü görünmeye sebebiyet verir. hatta diş fırçası, fırçalamaya başlamadan önce ıslatılmamalıdır. Macunun köpürmesi için de kafi likit (sıvı) ağızda mevcuttur.Fırçalama vazifesi bittikten sonra ağız yıkanmadan bırakılmalıdır.zira florün kalan kısmının diş üzerinde tesiri devam eder.

14- Şayet dişler yeterince beyaz değilse, diş beyazlatma (bleaching) denilen kimyasal İçindekiler olan 1 teknikle, dişler gönül rahatlığıyla beyazlatılabilir. Beyazlatma; olağan diş rengini dahada fazla açmak için meydana getirilir.Hekim tavsiyesine göre sağlanmalıdır. Beyazlatmanın herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır.

15- Dişlerimizde dizilmeleri cihetinden çarpışıklık mevcutsa bu vaziyetin yok edilmesi için tel terapisi her türlü yaşta mümkün. Dişlerin çene kemiğinde insicamlı (düzgün) tarzda bulunması estetik yönden bulunduğu kadar esenlik yönünden de ehemmiyet taşır. Diş yüzeylerine ve aralarına fırça daha keyifli ulaşacağı için temizliği daha iyi temin edilmiş olur.

16- Ağzın gülme hattındaki estetiği yeniden sağlamak için beyaz dolgular öncelik verilir. diğer alnda artan dişler için aşağısında siyah metal bulunamayan kaplamalar (zirkonyum) ve laminalar (yaprak diş) en çok öncelik tanınan terapi şekilleridir.

17- Kalp ve şeker rahatsızlığı olanlar; rahatsızlıkları kontrol altındaysa ve uygun çene kemiğine sahiplerse her yaşta diş implantı ifa ettirerek estetiklerine kavuşabilirler.Bunun için çene kemiği inşaasının uygun bulunması yeterlidir. İmplant; yalnızca ilerleme ve ilerlemesini tamamlamamış çocuklarda ve kontrol altında olmayan kalp ve şeker marazlığı durumlarında yapılmaz.

18- Tam çıkamamış ve sürekli iltihaplanan yirmi yaş dişlerinizi ihmal etmemelisiniz. Bunları kesin olarak terapi ettirmelisiniz. Bu dişler, öbür dişleri iterek özellikle ön alan dişlerde çapraşıklığa neden olup diş estetiğini bozabilirler. Gömülü kaldıkları için iltihaplanmalara, kistlere neden olurlar. Çiğnemede fazlaca kullanılmazlar.Dişlerde eğriliklere niçin olurlar. Ömürleri de fazla uzun olmadığı için kısa süre sonra çürümeğe başlarlar. Ağız sağlığında çok fazla soruna niçin oldukları için , yirmilik dişlerden küçük 1 operasyonla kurtulabiliriz. Çekilen yirmi yaş dişlerinin vaziyetine protez diş yaptırmaya gerek yoktur.

19- Çekilen dişlerin alanına en iyi fayda sağlayabileceğimiz implant diştir. Kaybedilen dişler sebebiyle estetiğimiz bozulmuşsa, diş implantı ifa ettirerek estetiğimizi bir daha kazanabiliriz. İmplant; eksik olan dişlerin vaziyetine çene kemiğine koyulan yapay diş kökleri olaraktan tanımlanabilir. natürel dişlere en hakiki alternatif olan diş implantlarının en büyük üstünlüğü, bitişik dişlerin kesilmemesidir. öteki protezler gibi takıp çıkarma problemi olmadığından kendi dişimiz dek güvenle kullanabiliriz. İmplantlar sayesinde Ayrıca sağlam dişlerinizi korumuş olursunuz, birde natürel 1 gülümsemeye sahip bulunursunuz.

20- Ağız gargarası kullanabilirsiniz, virüs plağını indirgemek için.

21- Hergün diş ipi faydalanın.

22- Arayüz fırçasından faydalanın.

23- Şayet protez kullanıyorsanız; akşam uyumadan evvel protezlerinizi çıkarıp soğuk suya bırakmayı, protez temizleme tabletleri ve dişi ipliği istifade etmeyi Ama en ehemmiyetlisi de diş hekiminize altı ayda bir uğramayı ihmal etmeyin!

24- Protezlerinizi cilalatmayı önemseyin.

Dünya nüfusunun ′sinin yakın 1 gelecekte 65 yaş üstünde olacağı düşünülmektedir. seneler akıp gitse de sağlığa lüzum olan önem verildiğinde kişiler daha genç olacaktır. Daha yaşlı olunmasına karşın daha dinç kalınacaktır. Dişler; evde Yapılan düzenli bakım ve muntazam diş kontrolleri ile 1 hayat uzunluğu sağlıklı kalabilirler.

Kategori: Diş bakımı

Benzer Konular

Diş Sağlığımızın Yaşamımızdaki Önemi

Diş Sağlığımızın Yaşamımızdaki Önemi

Sindirim sistemimizin başlangıcı ağzımızdır. Besinleri ilk olarak ağzımızla alır ve sindirime hazırlarız. Bu yüzden ağız...

Diş Sağlığının Önemi

Diş Sağlığının Önemi

İlk olarak aşırı sıcak ve soğuk gıdalar almamaya özen göstermeliyiz. Diş etlerimizin ne kadar hassas...

Diş Problemlerine Kesin Çözüm

Diş Problemlerine Kesin Çözüm

Yaş gözetmeksizin herkesin başına gelebilecek bir sağlık sorunu olan diş ağrıları, dönem dönem kişileri ciddi...

Diş Dolgu Fiyatları

Diş Dolgu Fiyatları

Çürüyen dişlerin zaman içinde görsel ve işlevsellik anlamında kötüye gitmesi ve ağızda kötü kokuların yayılmaya...

Elma sirkesi ile diş bakımı

Elma sirkesi ile diş bakımı

Elma sirkesinin dişe olan faydaları ve diş sağlığı amacıyla kullanımı konusunda pek az kişinin bilgisi...

Yukarı