Diş Bakımı

Ağız kokusu testi

Kişilerin yaşamını sosyal ve psikolojik yönden olumsuz etkileyen ağız kokusu problemi tespiti ve tedavisi kolay bir sorundur!

Ancak pek çok kişi nefeslerinin nasıl koktuğu ile alakalı soruların yanıtını kendileri verirken bazı hastalar ikinci kişilerden öğrenir! Uzman görüşlerine göre, kötü ağız kokusu olup olmadığını test etmenin bir yolu var! İşte birkaç aşamadan oluşan ve kolaylıkla kendinizin test edebileceği testler;
◾Dilinizi ucundan tutarak temiz bir bez yardımıyla çekin ve en arka kısmını silin. Birkaç dakika bekleyin ve sildiğiniz bezi koklayın. Kötü bir kokusu varsa bu ağız kokusunun bir göstergesidir.
◾Bir parça mumsuz ve kokusuz diş ipi alınız. Üst ya da alt azı dişlerinizin arasına ipi yerleştiriniz. 30 sn. kadar bekleyip ipi koklayın.
◾Elinizde başparmağınız ile işaret parmağınız arasındaki bölgeyi 5 sn kadar yalayınız. Yine 30sn kadar bekleyiniz. Kötü koku olması durumu yine ağız kokusunun göstergesi olabilir.

Ağız kokusu sorunlarında kesin bir tedavi ve yöntem için diş hekiminize başvurmanızda ve bu sorunu göz ardı etmemenizde fayda vardır!

Kategori: Ağız kokusu

Benzer Konular

Ağız Kokusu

Ağız Kokusu

Ağzın kötü kokması sosyal olarak insanları etkiler, hatta öyle durumlar vardır ki bu yüzden biten...

Ağız kokusunun nedeni

Ağız kokusunun nedeni

Ağız kokusunun nedenleri konusunda yapılan araştırmalar, diş temizliğine önem vermemekten yetersiz su tüketimine kadar birçok...

Ağız kokusuna alternatif çözüm

Ağız kokusuna alternatif çözüm

Ağız kokusunu önlemek için dişleri fırçalamanın önemine değinen uzmanlar, şekersiz sakız kullanımının da ağız kokusuna...

Ağız kokusundan kurtulmanın yolları

Ağız kokusundan kurtulmanın yolları

Kötü ağız kokusu yani tıbbi adı ile Halitozis’in, toplumun geneline yayılan bir sorun olduğuna dikkati...

Listerine şikayet yorumları

Listerine şikayet yorumları

Listerine şikayet yorumları. Plak oluşumuna karşı 24 saat süreyle etkin koruma sağlar ve nefesiniz uzun...

Yukarı