Buradasınız: Ana sayfa - Diş çekimi - 20 lik diş çekimi
 
 

20 lik diş çekimi

20lik dişler,genellikle 15-25 yaşları arasında çıkar.Bu dişler bazen kötü sonuçlar doğurabilir.Özellikle kötü şekilde çıkması,çeşitli rahatsızlıklara ya da bozukluklara sebebiyet verebilir.Bu sebeple 20lik dişlerin çekilmesinde yarar olduğu söylenebilir.20 lik dişler ulaşılması zor bölgede olduğu için daha zor fırçalanır ya da temizlenirler.Ağız içindeki önemli öğütme bölgelerinden oldukları için,sık sık yiyecek parçalarına maruz kalırlar.Bu parçacıklar diş boşluklarında birikir ve zamanla çürümeye neden olur.Bunun yanında ağız kokusuna sebep olduğu da söylenebilir.Dişlerimizi fırçalarken sırf bu yüzden,20 lik dişlerimizi temizlemeye daha fazla gayret göstermeliyiz.

20 lik dişin çürümesi,etrafında bulunan dişler için de zararlıdır.Çünkü yiyecek parçacıkları buralarda da birikir ve normal dişlerimizi de tehdit eder.20lik dişlerin erken çekilmesi oldukça önemlidir.Çünkü belli bir yenilenme ve uyum sürecine ihtiyaç vardır.Dokular gençken bu yenilenme daha rahat sağlanabilir.Yaş ilerledikçe dokuların işlevi de yavaşlar.Bu durumda çeşitli diş ve diş eti sorunlarıyla karşılaşabilirsiniz.

20lik dişlerin çekimi,genelde normal dişlerin çekimiyle aynıdır.Pozisyon gereği zor ulaşılır oldukları için ; farklı yöntemlerle de çekilebilir.Normal dişlere göre daha fazla ağrı ya da kanama meydana gelmesi mümkündür.

20 lik Diş Çekimi Sonrası
20lik diş çekildikten sonra belli bir süre yiyecek tüketmemekte fayda vardır.Özellikle o bölgeye gidecek yiyecek artıklarının,bölgede hasar meydana getirmesi mümkündür.

20 lik Diş Çekimi Ücreti
Gömülü 20 lik diş fiyatı 200 TL ila 500T arası değişiyor. Fiyatlar, dişinizin durumu  ve yaptırdığınız yere göre değişmektedir. Eğer SGK ya da BAĞ-KUR güvenceniz varsa bu operasyonu ücretsiz bir şekilde yaptırabilirsiniz.

Eğer ameliyat nasıl diye merak ediyorsanız yirmilik diş çekimi ile ilgili  görüntüleri izleyebilirsiniz.

Incoming search terms:

  • 20 lik diş çekimi kaç para
  • 20 lik diş çekim ücretleri
  • 20 lik diş çekiminden sonra kanama ne kadar sürer
  • 20lık dıs cıkması
  • gömülü 20 lik diş çekimi fiyatı istanbul
  • komb20lik diş çekimi ücreti
  • samsun hastanelerinde 20lik diş fiyatları

Etiketler:, , , , , , , , , ,


20 lik diş çekimi için yapılan yorumlar : 1 Yorum yapıldı


  1. 1 fatih  yorumladı. 20:37 - 15 / 05 / 2012:

    hiç bir şekilde özel kliniklerin diş bölümleri sgk lıya bakmıyor.diğer taraftanda randevu almak henüz mümkün olmadı.ne yapacağım bilmiyorum.


Yorum yapın

Sponsor bağlantılar